Dywany do dziecięcego pokoju

Dywany do dziecięcego pokoju

Dywany do dziecięcego pokoju

Pokój dziecka to niezwykle istotna przestrzeń w domu. Jego wystrój tworzymy w oparciu o własne wyobrażenia na temat tego, co najlepsze dla naszych pociech, a jednocześnie chcemy uwzględnić też ich gusta i preferencje. Najlepiej widać to na przykładzie wykładzin i dywanów. Przy wyborze dywanu do pokoju dziecka liczą się jego ulubione kolory, wzory czy bajkowe postaci, ale także jakość danego dywanu oraz bezpieczeństwo użytych materiałów. Jakie dywany dla dzieci spodobają się i nam, i dzieciom?

Dywany dla dzieci – liczy się każdy szczegół!

Wybierając dywan do pokoju najmłodszych, warto uwzględnić kilka istotnych kwestii. Liczy się tu przede wszystkim materiał, z którego został utkany dywan. Na rynku znajdziemy dywany wełniane, z włókien syntetycznych, a także bawełniane i lniane, choć te ostatnie są zdecydowanie mniej popularne.

Tradycyjne włókno dywanowe, jakim jest wełna, w przypadku dywanów dziecięcych odchodzi raczej do lamusa. To naturalny, trwały materiał, ale może on też stanowić pożywkę dla roztoczy kurzu. Co więcej, sam kontakt z wełną potrafi powodować silne reakcje alergiczne, dlatego nowoczesne dywany dla dzieci wykonywane są często z polipropylenu lub uszlachetnionych włókien syntetycznych w technice Heat Set Frise.

Kolorystyka dywanu do pokoju dziecka jest niemal równie ważna. Barwy w tym pomieszczeniu powinny pobudzać wyobraźnię malucha, dlatego dziecięce dywany kolorowe, jakie znajdziemy w dobrych sklepach, występują w tak wielu odsłonach.

Dywany dla dziewczynek – czarodziejski świat kolorów

Wśród dostępnych obecnie dywanów do pokoju dzieci pojawia się ogromna liczba wzorów, kolorów i kształtów, które szczególnie przypadną do gustu małym dziewczynkom. Są wśród nich fantastyczne dywany z jednorożcem i postaciami z bajek, inspirujące do stworzenia własnej baśniowej opowieści. Znajdziemy pomiędzy nimi także dywany ze zwierzętami, które spodobają się wszystkim małym miłośniczkom przyrody.

Stylowe sowy, wesołe motyle, urocza sarenka, a może majestatyczny flaming? Możliwości jest całe mnóstwo! Choć tradycyjnie dziewczynki przepadają za kolorem różowym, dywany dla dziewczynki występują także w całym wachlarzu innych modnych barw. Tu warto postawić na decyzję dziecka, o ile jest już na tyle duże, że zaczyna wykazywać własne preferencje. Kolor dywanu ma pozytywnie wpływać na nastrój naszej pociechy, dlatego dziewczynce, która woli dywany turkusowe, nie proponujmy żółci czy szarości.

Ale jeśli córeczka przechodzi właśnie etap fascynacji różem i Barbie, pewnie zachwycą ją różowe, pluszowe dywany dla dziewczynki. Pozwólmy jej na wyrażanie siebie! Wiele dziewczynek dobrze czuje się także w różnorodnej, wielobarwnej stylistyce. Rozwiązaniem może być tu kupno kilku mniejszych dywaników o nietypowych kształtach i kolorach, której znajdą się w kilku punktach pokoju.

Dywany dla chłopca – klimat dobrej zabawy

Wystrój pokoju chłopięcego rządzi się swoimi prawami. Chłopcom niekiedy nie podobają się dywany kolorowe dla dzieci. Zamiast kwiatów czy motyli wolą oni wzory, które stanowią nawiązania do ukochanej drużyny piłkarskiej albo przedstawiają najnowszy model samochodu sportowego. Na całe szczęście współczesne dywany dla chłopca uwzględniają poważne potrzeby dorastających mężczyzn!

Młodszym chłopcom mogą spodobać się jednobarwne dywany shaggy, dywany z dinozaurami i robotami albo dywaniki w ciekawym kształcie gwiazdy czy koła. Ale dla starszego warto wybrać raczej dywan, który stanie się dla niego przestrzenią do kreatywnej zabawy. Może to być przykład dywan ze wzorem szosy, po którym dziecko będzie mogło jeździć samochodzikami, urządzając z kolegami szalone wyścigi.

Chłopcy mogą się też ucieszyć z prezentu w postaci dywanu, którego całą powierzchnię pokrywa zdjęcie groźnego drapieżnika – lwa albo lamparta. Jeśli myślimy o wymianie dywanu w pokoju nastolatka, mamy tu zdecydowanie większe pole do popisu. W tym przypadku sprawdzą się modne wzory, nawiązujące do zagranicznych podróży, historii motoryzacji albo stylu vintage lub retro. Ale uwaga! Bez względu na to, jaki dywan podoba się nam, pamiętajmy, że to nasza pociecha musi mieć tu ostatnie słowo!

All comments

Leave a Reply