Filtruj według

  • 1,00 zł - 6 844,00 zł

Dywany klasyczne do salonu: wełniane, syntetyczne - sklep Śliczne Dywany

Dywany Klasyczne

Kolekcja dywanów klasycznych do salonów i nie tylko!

Dywany klasyczne tradycyjne wbrew pozorom są często wybierane przez naszych klientów. Symetryczne wzory, rozety, kwiaty, ornamenty i...panująca harmonia. Wzornictwo bazuje na modelach dostępnych już w starożytności. Fabryki na całym świecie mają je w swojej ofercie dywanów. Jedną z najczęściej stosowaną do ich produkcji przędza to oczywiście wełna. Liderem w ich produkcji w Polsce od lat uchodzi Brintons Agnella oraz łódzki Dywilan. Chociaż oczywiście to nie jedyni producenci takich dywanów, ponieważ również Turcja, Pakistan, Iran, Egipt słyną z produkcji takich dywanów.

Dywany Klasyczne

Jest 575 produktów.

Pokazano 1-24 z 575 pozycji

Dywan klasyczny, nowoczesny do salonu i sypialni TOSKANIA Ornament Różowy Pink

Przepiękny dywan nowoczesny z naszej najnowszej kolekcji TOSKANIA

prezentuje urzekający ornamentowy wzór i kolory: krem, róż, szarość, czerń i biel, które ze sobą idealnie współgrają. 
Będzie się bardzo ciekawie prezentował, a wnętrze w którym się pojawi zyska unikatowy styl.
Sprawdzi się w salonie, sypialni, a także wszędzie tam , gdzie chcecie Państwo uzyskać interesujący efekt.
Wzbudzi zachwyt z pewnością...To dywan, który charakteryzuje wysoka jakość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Jego kolory nie blakną, a odkształcenia także go nie dotyczą.
Dywan powstał z syntetycznej przędzy Heat-Set w połączeniu z błyszczącą nitką poliestrową, dzięki czemu wzornictwo dywanu jest podkreślone i uwydatnione. 
Od Cena 146,00 zł

Te wspomniane wcześniej dwie polskie fabryki dywanów posiadają w sprzedaży kolekcje wykorzystujące stare, piękne, polskie wzory. Można też spotkać klasyczne dywany syntetyczne - kolekcja Standard fabryki dywany Agnella.

Czy klasyczne dywany wełniane można położyć na podłodze w dziecięcym pokoju?

Niestety nie. Mimo, że są piękne, wysokiej jakości, naturalne, zazwyczaj grubo, gęsto tkane, to dywany wełniane ze względu na wysokie pylenie oraz alergenny charakter, nie zaleca się stosować klasycznych dywanów wełnianych w pomieszczeniach, w których przebywają najmłodsi. Najodpowiedniejsze będą dywany dla dzieci syntetyczne.