Dywany Belgijskie ALFA BFC nowoczesne, oryginalne, tanie - sklep Śliczne Dywany

Dywany Nowoczesne ALFA

Nowoczesne dywany ALFA z przędzy typu BCF

Dywany ALFA to synonim dywanów belgijskich. Od lat 90-tych XX w. utarło się nazywać tak dywany wykonane z przędzy typu BCF, które wówczas masowo były importowane z Belgii oraz następnie z Turcji. Dywany BCF produkowane są z przędzy polipropylenowej. Jest to sztuczny materiał, który do niedawna kojarzył się negatywnie. Obecna technologia sprawiła jednak, że jest przyjemny w dotyku i nie odstaje od naturalnych tkanin. Wiele osób nie potrafiłoby rozróżnić dywanu BCF od zrobionego z naturalnej przędzy. 

Dywany Nowoczesne ALFA

Nowoczesne dywany ALFA z przędzy typu BCF

Dywany ALFA to synonim dywanów belgijskich. Od lat 90-tych XX w. utarło się nazywać tak dywany wykonane z przędzy typu BCF, które wówczas masowo były importowane z Belgii oraz następnie z Turcji. Dywany BCF produkowane są z przędzy polipropylenowej. Jest to sztuczny materiał, który do niedawna kojarzył się negatywnie. Obecna technologia sprawiła jednak, że jest przyjemny w dotyku i nie odstaje od naturalnych tkanin. Wiele osób nie potrafiłoby rozróżnić dywanu BCF od zrobionego z naturalnej przędzy. 

Jest 176 produktów.

Pokazano 1-24 z 176 pozycji

Dywan sportowy PIŁKA do pokoju dziecka lub młodzieży

Dywan Piłka nożna, to jeden z najchętniej kupowanych dywanów. Któż z nas, czy to dziecko, czy młodzież, nie marzył o dywanie sportowym? Poczuć tę moc sportowych emocji, kiedy do gry wkraczają nasze ukochane zespoły...:) Dywan z motywem piłki, to wyjątkowa propozycja dla wszystkich fanów sportu a w szczególności piłki nożnej.

Od Cena 74,00 zł

Dywan do pokoju młodzieżowego z elementem flagi angielskiej. 

Dywan British Flag. Flaga Anglii - czerwony krzyż świętego Jerzego na białym polu. Legenda o św.Jerzym, który zabił smoka, pochodzi z XII wieku. Według niej, zamoczył swój miecz w krwii bestii i narysował krzyż. Jerzy został świętym patronem Anglii w XIII wieku. Dywan do pokoju młodzieżowego sprawdzi się także jako dywan do salonu. Motywy brytyjskie

Od Cena 76,00 zł

Dywan nowoczesny pokojowy z figurami geometrycznymi tj. prostokątami. 

Dywan Tetris Biel Popiel. Na dywanie widzimy połączenie mniejszych i większych prostokątów o różnym wybarwieniu. Prostokąty doskonale się ze sobą komponują i tworzą miłą i przyjemną dla oka kompozycję. Dywan w figury geometryczne to modna, nowoczesna dekoracja, którą wykorzystamy w każdym pomieszczeniu. Dodatkowym atutem dywanu jest super modne wybarwienie, czyli połaczenie szarości z bielą i czernią. Dywan do pokoju dla młodzieży, dzieci i salonu z kolekcji dywanów belgijskich.

Od Cena 161,00 zł

Dywan pokojowy nowoczesny z efektem Ombre w postaci fal. 

Dywan Fala Beż Brąz. Na dywanie widzimy połączenie różnych kolorów brązu, beżu i kremu. Kolory te łączą się ze sobą, przechodzą łagodnie jeden w drugi, tworząc fale. Wielkość fal odzwierciedla intensywność i skalę uczuć - łagodne fale ukazane na dywanie symbolizują spokój i poczucie bezpieczeństwa. Dywan do pokoju dla młodzieży, dzieci i do salonu.

Od Cena 306,27 zł

Dywan pokojowy młodzieżowy z efektem Ombre. 

Dywan Sunset Biel Black. Na dywanie połączenie czarnego i szarego. Po przeciwległej stronie brzegów mamy wybarwienie czarne, które stopniowo przechodzi w barwę ciemno szarą, po to by na środku dywanu osiągnąć odcień jasnej szarości. To modne w tym sezonie wybarwienie sprawi, że dywan doskonale nada się do pokoju dla młodzieży, jak i do pokoju dziennego.

Cena podstawowa 191,00 zł Od Cena 171,90 zł

Dywan nowoczesny do pokoju młodzieżowego z elementem pasów. 

Dywan Code. Na dywanie widzimy paski. Paski to doskonały sposób na oryginalną dekorację. Mozemy zdecydować się na paski pionowe lub poziome, lub po prostu na te kolorowe w stylu marynistycznym, które mamy na dywanie CODE.Dywan do pokoju młodzieżowego sprawdzi się także jako dywan do salonu.

Cena podstawowa 136,00 zł Od Cena 104,72 zł

Dywan nowoczesny do pokoju młodzieżowego z elementem pasów. 

Dywan Bars. Na dywanie widzimy paski poziome. Paski/pasy to motyw dekoracyjny zawsze na topie. Połaczenie pasków z innymi wzorami sprawi, że każde pomieszczenie nabierze klasy i charakteru. Dywan do pokoju młodzieżowego sprawdzi się także jako dywan do salonu.

Cena podstawowa 76,00 zł Od Cena 64,60 zł

Dywan nowoczesny młodzieżowy ze wzorem flagi Ameryki. (uwaga nie jest to prawdziwa flaga, niektóre elementy mogą się różnić i wynika to z technologii tkania)

Dywan American Flag. Na dywanie widzimy jeden z symboli państwowych Stanów Zjednoczonych Ameryki. Flaga składa się z trzynastu równej wysokości poziomych pasów, na przemian czerwonych i białych. W górnym rogu flagi znajduje się niebieski kanton z pięćdziesięcioma pięcioramiennymi białymi gwiazdami. Dywan do pokoju dla młodzieży i dzieci, doskonale nada się także jako dywan do salonu.

Od Cena 99,00 zł

Warto podkreślić, że dywany z polipropylenu mają dużo zalet. Są wytrzymałe i odporne na zniszczenia, bardzo łatwo można je wyczyścić i doprowadzić do świetności. Jest to ważny aspekt dla osób posiadających dzieci lub zwierzęta. Dywan BCF doskonale sprawdza się w domu alergików, ponieważ nie zagnieżdżają się w nim roztocza. Są również antyelektrostatyczne, więc nie przyciągają kurzu. Nie wymagają więc tak częstego czyszczenia, jak dywany z naturalnych włókien. Wysoka jakość produktów idzie w parze z korzystną ceną. Dywany BCF nie odbiegają standardem od tych wyprodukowanych z naturalnej przędzy, a są od nich znacznie tańsze. Nowoczesne dywany ALFA to jednak coś więcej niż synonim dywanów belgijskich. Mało osób jednak wie, że istnieje w Belgii fabryka o nazwie "ALFA", która od wielu lat produkuje dywany z przędzy typu BCF. W naszej ofercie znajdziecie jedynie te prawdziwe, oryginalne dywany nowoczesne ALFA prosto z Belgii.

Jak odróżnić oryginalne dywany belgijskie ALFA od podróbek?

Niestety na rynku istnieje wiele podróbek, które mają imitować dywan belgijski. Nie chcesz inwestować w produkt gorszej jakości, pochodzący od niesprawdzonego producenta? Jak rozpoznać fałszywe dywany wełniane belgijskie? Zazwyczaj pochodzą z Turcji i nie mają etykiet producenta ani dystrybutora. Jakość pozostawia wiele do życzenia. Dobrze przyjrzyj się włóknom dywanu. Wysokość runa może mieć nawet 6 mm! Co jest zdecydowanie za małą wartością. Oryginalne dywany ALFA mają włókna o wysokości 8 mm. Pomijamy duże rozbieżności w wymiarach oraz mniejszą ilość zużytej do ich wyprodukowania przędzy. Podróbki nie są tak gęste, jak prawdziwe dywany belgijskie, a tym samym nie zapewniają równie dobrej izolacji od chłodnej podłogi. Sprawdź też nasze dywany młodzieżowe, które ozdobią pokój nastolatka!